CHP’li Tutdere: Konteyner kentlerde çocuklar üşüyor; kadınlar mağdur; kar düşmeden tedbir alın

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda; deprem bölgesinde konteyner kentlerde yaşayan depremzedelerin mağduriyetine dikkat çekerek, “Konteyner kentlerde çocuklar üşüyor, bebekler üşüyor, kadınlar mağdur. Ben buradan hükümete, Cumhurbaşkanı’na çağrı yapıyorum: Kış gelmeden, karlar düşmeden, havalar soğumadan tedbir alın, bu vatandaşlarımızın mağduriyetini önleyin” dedi.

CHP Milletvekili Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak deprem bölgesinde vatandaşların mağduriyetlerine dikkat çekti. Anka’nın aktardığına göre Tutdere, şunları söyledi:

“Adıyaman’da konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlarımız için hayat çekilmez bir hâlde”

“Ülke genelindeki yoğun yağış seçim bölgem Adıyaman’da da konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlarımız için hayatı gerçekten çekilmez bir hâle getirdi. Konteynerlerin büyük bir çoğunluğu aktı, altyapı yetersizliği nedeniyle çoğunu su bastı, ev eşyaları kullanılamaz hâle geldi.

Konteyner kentlerde çocuklar üşüyor, bebekler üşüyor, kadınlar mağdur. Ben buradan hükümete, Cumhurbaşkanı’na çağrı yapıyorum: Kış gelmeden, karlar düşmeden, havalar soğumadan tedbir alın, bu vatandaşlarımızın mağduriyetini önleyin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x